Сексологія PDF Друк e-mail
Понеділок, 03 січня 2011

Судіть про своє здоров'я по тому, як ви радієте ранку і весні.
Торо Г.

 

СексологіяСексологія – це наука, яка вивчає статеву поведінку людини в нормі. Розлади сексуальних функцій в парі, атакож індивідуально в чоловіків і жінок вивчає сексопатологія.

Андрологія (від грец. Andros - чоловік, logos - наука) - розділ медицини, який вивчає захворювання чоловічої статевої сфери, а також органів та систем, пов'язаних із забезпеченням статевої функції, знаходячи нові, все більш ефективні шляхи лікування.

Статеве здоров'я, за визначенням ВООЗ, — це комплекс соматичних, емоціональних, інтелектуальних і соціальних аспектів сексуального існування людини, позитивно збагачуючих особистість, підвищуючи комунікабельність її, здатність до кохання та дітонародження.

Формування та збереження репродуктивного здоров'я залежать від:

 1. благополуччя у статевому житті;
 2. статевої культури;
 3. рівня загальної культури в суспільстві;
 4. турботи про материнство й дитинство;
 5. соціальних умов тощо.

Надійність статевого життя, тобто здатність народжувати дітей з нормальним здоров'ям залежить від сумісності подружжя, яке може розглядатись на генетичному, фізичному, фізіологічному, сексуальному та психічному рівнях.

Від автора

Стан статевого здоров’я людського організму  на даний момент залежить від процесу його становлення  з моменту зачаття. На його формування впливають генетичні фактори, зовнішні психологічні і фізичні чинники , перший статевий контакт і подальше статеве життя, набуті захворювання.

А надалі статеве здоров’я буде залежати від того , чи ви  :

 • покращите  стан свого організму (психічний і фізичний),  зменшите чи усунете певні неблагоприємні чинники і результат їх дії ;
 • від вашого подальшого способу життя, зовнішніх  психоінформаційних і фізичних чинників, від процесу вашого духовного і фізичного старіння.

Регуляція статевої функції здійснюється в основному:

 • нервовою системою, починаючи з кори головного мозку, далі спинним мозком і закінчуючи рецепторними закінченнями на тілі людини, в тому числі на статевих органах;
 • ендокринною системою, починаючи з головного мозку (находяться центральні ендокринні органи) і всіма внутрішніми ендокринними органами).

На статеве здоров’я впливають стан різних органів і систем організму як єдиної саморегулюючої системи. А тому позитивний і негативний вплив іде через ці механізми.

сексологія

Механізм регуляції статевого здоров’я представляє собою єдину саморегулюючу систему, як і організм в цілому. Порушення в одній із цих ланок веде до порушень в інших ланках.

Буває,що можна виявити,  з якої ланки почалися збої в системі, а буває, що ні. Від цього залежить і лікувальна тактика. Але при лікуванні слід враховувати всі ланки регуляції. Одні методи  впливають на певні рівні регуляції (психотерапія, фітопрепарати,  фізіопроцедури), а далі можлива гармонізація на інших рівнях. Інші методи загалом впливають на всі рівні  регуляції, наприклад – гомеопатія, антигомотоксичне лікування.

Окремо торкнемося гормонотерапії. Часто після неї виникає синдром рикошету, тобто після відміни гормональних препаратів, організм виробляє ще менше власних гормонів, не говорячи вже про побічну дію.

 

Найбільш часті проблеми, з якими звертаються пацієнти.

 1. Еректильні розлади.
 2. Передчасне сім’явиверження.
 3. Пониження лібідо (статевого потягу).
 4. Сексуальна дисгармонія.
 5. Жіноча аноргазмія.
 6. Простатит. Початкові стадії аденоми простати.

 

Методи лікування :

 1. Психотерапія.
 2. Корекція психологічної і соціально психологічної дезадаптації.
 3. Медикаментозне лікування, лікування фітопрепаратами.
 4. Гомеопатія, антигомотоксичне лікування, санумтерапія.
 5. Озонотерапія.
 6. Фізіотерапія.
 7. Лікувальна фізкультура.

Стаття в журналі Вістник Гомеопатичної Медицини 2015 рік.
Можливості використання гомеопатії в лікуванні пацієнтів із порушеннями сексуального здоров’я.Харчування для покращення потенції. Продукти для підвищення потенції .

Харчування при чоловічому безплідді.

Гіппократ : «Я є те, що я їм».

Їжа, яка потрапляє до нас в організм впливає на органи і системи, у тому числі і на статеву. Одні продукти ніяк не відбиваються на силі сексуального потягу, а інші навпаки, викликають вибух страсті начебто «на рівному місці». У чому ж справа? Виявляється, що продукти, багаті вітамінами А, Е, В, підсилюють передачу нервових імпульсів.

Види овочів: особливо різновиди цибулі - цибуля-батун, цибуля ріпчаста, цибуля зелена. Ще античні римляни відзначали підвищення потенції за допомогою цибулини. Змішайте цибулю з яйцем, і ви отримаєте один з найпопулярніших рецептів для посилення чоловічої потенції. Основна властивість цибулі полягає у відновленні рівноваги гормонів в організмі людини, і є афродизіаком ,який підвищує лібідо у чоловіків. Вживається в їжу у вигляді різноманітних страв, або ж окремо. Часник який приготовлений за спеціальним рецептом також є афродизіаком, який має властивість підвищувати чоловічу потенцію.

Позитивно впливає на збільшення потенції і виділення гормону тестостерону продукт - ріпа. Необхідно зварити свіжу ріпу в молоці, або з морквяним соком, після цього змішати з медом і приймали одну третину склянки 3-4 рази на день до прийняття їжі. В результаті прийому підвищується серцева активність, збільшується чоловіча сила.

Корисний для лікування чоловічих захворювань продукт - морква. Вживання даного продукту позитивно впливає на покращення потенції.

Кавун також проявляє дивовижні властивості щодо підвищення чоловічої потенції. Детальне вивчення властивостей кавуна американськими вченими показало, що він містить корисні речовини, що розширюють кровеносні судини,що властиво для таких препаратів як Віагра, Сіаліс, Левітра.

Речовина, яка входить до складу кавуна, має властивість викликати активне розширення судин, викликаючи при цьому збільшення потенції. Розслаблення кровеносних судин відбувається під дією цитрулина, який аналогічний дії популярних медичних препаратів як Віагра .

Горіхи і потенція.

Одними з найбільш корисних продуктів для підвищення потенції є горіхи. Горіхи мають велику кількість корисних речовин і є суто чоловічим продуктом для підвищення потенції. У волоських горіхах містяться калій, кальцій, магній, натрій, залізо, йод, фосфор і цинк. Цинк зокрема необхідний для розвитку статевих залоз. Останні в свою чергу впливають на функціональність простати і регулюють кількість тестостерону в крові. Також горіхи є важливою їжею для підвищення чоловічої потенції.

Якщо приймати по 70-100 гр. волоських горіхів щодня на протязі місяця можна значно поліпшити стан свого здоров'я. Наступний рецепт позитивно впливає на чоловічу потенцію: 100 гр. алое,200 гр. інжиру, 200 гр. фініків, 200 гр. меду, 200 гр. грецьких горіхів, 200 гр. лимону з шкіркою, 200 гр. ізюму, 200 гр. кураги.Приготувати суміш (через мясорубку або дрібно порізати),помістити в банку і зберігати в холодильнику. Вживати по 1 чайній ложці 3 рази в день. Алое-вік від 3 років.Перед використанням зрізані листки витримати в холодильнику 2-3 дні.

Примітно, що для чоловічої потенції корисне насіння гарбуза.

Морепродукти займають важливе місце в раціоні чоловіків, які піклуються про своє здоров'я, так як вони підвищують статеву силу . М'ясо камбали і скумбрії особливо впливає на збільшення потенції. Необхідно враховувати ще й правильність приготування рибних продуктів, інакше не буде необхідного ефекту. Для цього необхідно не смажити ,а вживати у вареному вигляді. Мідії, раки, креветки також підвищують потенцію. У складі морепродуктів, особливо м'ясо акул і скатів містяться спеціальні стимулюючі речовини для підняття лібідо.

Підвищення потенції за допомогою меду. Мед і інші продукти бджільництва (пилок, перга, маткове молоко і інші) дуже необхідні і корисні продукти для підвищення чоловічої потенції.

Імбир підвищує сексуальну силу і зміцнює нервову систему. Імбирний корінь можна вживати у вигляді соку, в сирому вигляді, як інгредієнт в різних стравах і напоях.

Мускатний горіх .Цю спецію рекомендують використовувати чоловікам, які страждають передчасним сім'явиверженням. Використовуються цільні мускатні горішки, а не порошок. Ці горішки натирають і вмішують в напій або йогурт. Одну - дві чайні ложки свіженатертого мускатного горіха додайте до половини чашки йогурту і з'їжте за чотири години до статевих зносин. Не вживайте мускатний горіх, якщо у вас низький кров'яний тиск. Ні в якому разі не слід вживати більше одного горішка. Взагалі, мускатний горіх радимо приймати тільки в момент відпочинку, коли у вас є час розслабитися. Після вживання мускатного горіха сідати за кермо автомобіля не рекомендується. Дуже смачний коктейкль, приготований в шейкері, виходить в результаті змішування подрібненого мускатного горіха, молока і банана.

Насіння соняшнику .Насіння соняшнику поставляють в організм вітамін Е і цинк, які відіграють важливу роль у розвитку та дозріванні чоловічих статевих залоз і передміхурової залози. Насіння соняшнику треба їсти в салатах, сирими або пророслими.

Для поліпшення стану здоров'я і підвищення енергії рекомендується вживати так званий "потрійний корінь": цибуля, часник та імбир. Зокрема, цибуля сприяє утворенню сперми і збільшенню сексуальної енергії. Корисно пити сирою цибулевий сік, але можна обмежитися вживанням цибулі в їжі.

Ще один рецепт. 3 жовтка свіжих курячих яєць або ще краще з 7 перепелиних яєць, сік 3 лимонів, мед-200г, червоне вино-200мл. Все змішати .Зберігати в темному прохолодному місці. Приймати по 1 ст.л. ранком і вечером за 20 хв. до їжі .

Свіжий інжир .При статевих і нервових розладах дуже корисно з'їдати по 10 - 15 ягід інжиру з йогуртом. Авокадо. Базілік. Спаржа. Артишок.Імбирь. Кунжут. Коріандр.

Корисний чорний шоколад, особливо якщо його ще пропонувати і напарниці.

На рахунок м’яти. Інформація різниться. Взагалі-м'ята вважається «жіночою» рослиною, оскільки вона містить жіночі гормони. Тому жінки практикують посилене вживання м'яти, наприклад, для придушення росту волосся за чоловічим типом, збільшення грудей або підвищення лібідо.

Але при цьому слід врахувати, що для досягнення бажаного ефекту м'ятний чай необхідно заварювати не менше 5 хвилин (причому в досить сильній концентрації) і пити як мінімум тричі на день протягом тривалого періоду часу. Якщо з якоїсь випадковості чоловік робить саме так, то, мабуть, можна і попереживати з цього приводу. В іншому випадку причини для хвилювань немає, а для вживання м'ятного чаю як раз таки навпаки, і ось чому. Широко відомо, що м'ята має виражену розслабляючу і заспокійливу дію на людський організм (незалежно від статі). Тобто при неврозах, стресах, депресіях та інших розладах нервової системи її вплив вкрай сприятливий. А саме ці стани дуже часто і є причиною тимчасової імпотенції і статевого безсилля у чоловіків. Так що певною мірою м'ята все ж допомагає привести найважливіший чоловічий механізм в робочий стан. Між іншим, багато народних рецептів для посилення потенції якраз містять в собі м'яту.

До слова, є відомості про те, що м'ята впливає на рухливість сперматозоїдів, а якщо конкретно - уповільнює їх активність. Але це не одне і те ж, що і потенція. При цьому ерекція не порушується.

Одним словом, більшість публікацій говорить про те , що для чоловіків добре посмакувати чаєм з м’ятою, але не зловживати, особливо тим, у кого проблеми із якістю і кількістю сперматозоїдів. Це стосується і постійного вживання м'ятних жуйок.

 

Продукти харчування , які погано впливають на чоловічу потенцію .

Горілка, пиво а також інші напої та продукти, які містять алкоголь, різноманітні анаболіки. Властивість алкоголю - короткочасно підвищувати потенцію, в подальшому призводить до імпотенції навіть у молодих людей. Раз і назавжди позбутися жирної і важкої їжі. Відомо, що чоловіки з надмірною вагою частіше мають зниження потенції і показників спермограми.Надлишок жиру в організмі підвищує рівень жіночих гормонів.Виключити із харчування жарену курку,сир твердих сортів,чізбургери-вони звязують чоловічий гормон тестотерон і ведуть до збільшення маси тіла. Не слід вживати сою,у великих кількостях капусту брюсельську і цвітну,брокколі.

Мало корисні продукти швидкого приготування, фаст-фуди, пончики, картопля фрі, майонез, хот доги.

Пепсі, кава, кока-кола, і різні енергетики лише короткочасно надають ефект посилення чоловічої сили. Але при цьому сильно зростає навантаження на серцево-судинну систему, що призводить в результаті до інфаркту міокарда або інсульту.

Присутність в продуктах харчування консервантів, нітратів та інших добавок негативно впливає на чоловічу потенцію і еректильную дисфункцію.

Цікаво що інтернет порно також може привести до проблеми імпотенції, і навіть може призвести до втрати лібідо.

 

Харчування при чоловічому безплідді.

Харчування при безплідді має бути збалансованим, різноманітним, регулярним і повноцінним. Правильне харчування допоможе чоловікам і жінкам зміцнити імунітет і відновити репродуктивну систему. Необхідно стежити за своєю вагою: вранці пити соки або їсти фрукти, обід - великий салат обов'язково, вечеряти мало і рано - риба або нежирне м'ясо. Непомірність у харчуванні часто буває причиною безлічі захворювань.

При наявності супутніх захворювань (серце, нирки, печінка, шлунок та ін) питання раціону і правильного харчування необхідно вирішувати з лікуючим лікарем і дієтологом. Індивідуально підібрати харчування допоможе ГЕМОКОД- тест на індивідуальну харчову непереносимість.

Не можна вживати: жири тваринного походження, смажені страви,м'ясні жирні бульйони, сою, білу муку, крохмаль, манну крупу, макарони з білого борошна, білий рис ,алкогольні і газовані напої,напої з кофеїном, копчення і ковбаси, сири ,морозиво.гострі страви , консерви, кава і міцний чай (призводять до безсоння), занадто солоні і занадто солодкі страви.

Сперматозоїди - це білки, фосфор, кальцій, селен, цинк, калій, ненасичені жирні кислоти. Тому чоловікам корисно вживати горіхи, насіння гарбуза, соняшника, кунжуту; морква, фісташки .

Харчування при чоловічому та жіночому безплідді має бути дробовим і включати продукти багаті білками, свіжі фрукти і овочі: нежирні сорти м'яса (у відварному, тушкованому і запеченому вигляді) ,печінка яловича , курчата, індичка ,морська і річкова риба нежирних сортів містить Омегу-3 (камбала, скумбрія, форель, палтус, окунь, судак, минтай, лосось та ін). Морепродукти: креветки, кальмари, краби, устриці, мідії (багаті цинком) .Яйця (білки і корисні жири, лецитин) .Свіжий сир, кисломолочні продукти (без консервантів). Червона і чорна ікра .Морська капуста (ламінарія) .

Оливкова, лляна, соняшникова, кукурудзяна, кунжутне масло (вітамін Е) ,маслини .

Сухофрукти, курага, родзинки, чорнослив, інжир, фініки та ін

Овочі: помідори, огірки, буряк, селера, морква, гарбуз, кабачки, цибуля, часник, зелений горошок, кукурудза, топінамбур, батат, зелений лук і лук-порей.

Китайська капуста, листя салату, петрушка, кріп, зелена цибуля, пастернак, шпинат, спаржа і інші продукти, описані вище- для покращення чоловічої потенції.

І ще важливі рекомендації.Ведіть здоровий спосіб життя. Рухайтесь.

Контролюйте масу тіла - http://www.calkoo.com/?lang=9&page=24 .

Індивідуально підібрати продукти допоможе тест Гемокод- http://www.biosan.te.ua/gemokod.html

Носіть нижню білизну із натуральної матерії. Уникайте синтетики та тісної білизни,так як це підвищує температуру навколо статевих органів,а це призводить до пониження життєздатності сперматозоїдів. Має бути прохолода і свобода. Доведено,що у чоловіків,які часто відвідують сауну або парну баню утворення сперми завжди понижено.

 

Харчування для покращення сексуального бажання у жінок.

Гострі спеції, такі як часник, пекучий перець, хрін, роблять їжу не тільки корисною і смачною, допомагають знизити кількість жирових складок на талії, а також пробуджують сексуальний інтерес. Тільки не потрібно забувати про запах часнику! У вареному або тушкованому вигляді, доданий в страви при готуванні, часник має приглушений запах, абсолютно не різкий і не викликає відторгнення. А курячі яйця і баклажани і зовсім вбирають часниковий запах. Ефектами афродизіаків володіють кардамон і кориця, а також звичайна цибуля. А ще гіркий шоколад, банани, авокадо, інжир, горіхи, мед. І морепродукти, багаті поліненасиченими жирними кислотами, які і підвищують лібідо. Загальновідомо, що зелень потрібна для здоров'я, неважливо, жіночого або чоловічого. З неї можна приготувати салат з кропу, селери, петрушки, часнику, помідорів, огірків, цибулі. Який би не був салат, додавати в нього потрібно нерафіновану олію.

До засобів для підвищення лібідо у жінок відносяться і морепродукти. Риба, креветки, морська капуста, омари і кальмари «заведуть» жінку і доставлять масу насолоди в ліжку. Деякі види морської риби є багатим джерелом омега-3. Ці жирні кислоти допомагають підвищити сексуальний потяг у чоловіків і жінок, а також дозволяють поліпшити сексуальну витривалість. Вони допоможуть в боротьбі з депресією, поліпшать настрій.

Гарбузове насіння - ще один спосіб збільшити задоволення. Міндаль.

Холодець з м'яса або риби є хорошим постачальником кальцію, що підтримує статевий потяг. Тому бажано буде з'їдати його один раз на тиждень.

Відомий рецепт приготування одного компоту з квітів каштана, листя чорниці та малини. Складові частини змішуються в довільному співвідношенні, додається літр окропу, компот настоюється 2 години, далі проціджують. Замість цукру додають чайну ложка меду та варення з чорної смородини.

Пам'ятайте, що копчена і жирна їжа не годиться для підвищення лібідо. Дієтологи рекомендують раз на тиждень зробити розвантажувальний день і поголодувати. Після цього в першу чергу потрібно харчуватися соком моркви, буряка і селери з додаванням води. Потім поступово переходити на яйця, молоко, рибу, маслини, оливки і горіхи.

Кілька тисяч років тому жителями Азії було помічено приголомшливе вплив імбиру на жіноче лібідо. Саме приголомшливе. Це один з кращих засобів для сексу, якщо не найкраще. На чоловіків пряність впливає, але не так, як на жінок. Щоб секс приносив справжнє задоволення необхідно імбир вживати регулярно. Додавайте його в їжу, або заваріть спеціальний чай з імбиру.

Шоколад - містить багато антиоксидантів. З'їдаючи кілька часточок шоколаду в день Ви можете збільшити сексуальний потяг. Жінці поїдання хорошого шоколаду саме по собі вже схоже пристрасному сексу. Виявлено, що фенілетиламін, який міститься в гіркому, натуральному шоколаді, може збільшувати потяг, причому між двома людьми. Подібна речовина активує деякі ендорфіни, які вважаються гормонами задоволення. Наслідок цього - сексологи стали рекомендувати включати його в сексуальне, але і дієтичне меню. Різні статистики можуть стверджувати, що ті, хто з'їдає як мінімум квадрат цієї шоколадної плитки за день, можуть відчувати більш сильне бажання до сексу, а також загальне поліпшення самої статевої функції. Що не скажеш про тих, хто відмовляється зовсім від цього солодкого задоволення. Навіть чоловіки цілком серйозно можуть з'їдати хоча б дольку за день.

Устриці - класичний афродизіак. Вони підвищують лібідо, завдяки вмісту в них допаміну. Спробуйте включити у ваш раціон устриць, не рідше двох разів на тиждень.

Авокадо - є відмінним джерелом фолієвої кислоти. Авокадо заряджає енергією і покращує білковий обмін. Авокадо допомагає підвищити лібідо у чоловіків і жінок. Вітамін B6 допомагає підвищити виробництво чоловічих гормонів. Калій в авокадо допомагає підвищити жіноче лібідо, а також регулює роботу щитовидної залози у жінок.

Чорниця - природний продукт, який поліпшить сексуальне задоволення у чоловіків і жінок. Вона багата антиоксидантами, які допоможуть у розслабленні кровеносних судин і тим самим поліпшать циркуляцію крові в інтимних частинах тіла, включаючи статеві органи.

Кавуни. Кавун розцінюється, як природна віагра без будь-яких побічних ефектів. Вони виробляють L-цитрулін, амінокислота, яка допомагає збільшити приплив крові до статевих органів.

Фініки - є багатим джерелом заліза, який допоможе у вдосконаленні та зміцненні процесу овуляції у жінок. Також допоможуть підвищити сексуальне бажання у жінок і чоловіків. Візьміть кілька фініків і замочіть їх у чашці меду. Приймайте одну або кілька чайних ложок меду щодня, щоб поліпшити ваше сексуальне бажання.

Вітамін С є природним пролонгатором і підсилювачем відчуттів при оргазмі. Брак цього вітаміну негативно позначається на роботі статевих залоз, а ми інтенсивно втрачаємо запаси вітаміну С при стресах, надмірному вживанні води, курінні, прийнятті алкоголю. Добова доза вітаміну С міститься в половині склянки обліпихи або смородини, семи ягодах полуниці, двох апельсинах, порції салату з білокачанної капусти, одному солодкому перці або склянці відвару шипшини.

Сир містить елемент магнію, який особливо покращує скорочення м'язів, що беруть участь в процесі оргазму, а гриби з брокколі містять вітамінну групу А. Вона ж, у свою чергу, регулює рівень прогестерону, і також стероїдних гормонів, які і відповідають за статевий потяг у жінок.

До речі, жінкам для підвищення сексуального тонусу треба пити свіжовичавлені соки, їсти сирі овочі і фрукти

Червоне м'ясо, темне м'ясо птиці, коричневий рис, зерновий хліб, овочі зеленого кольору. .Ці продукти є хорошими джерелами цинку, який, у свою чергу, допомагає зменшити вміст в організмі гормону пролактину. Пролактин, який знаходиться в надлишку веде до статевих дисфункцій.

До речі, жінкам для підвищення сексуального тонусу треба пити свіжовичавлені соки, їсти сирі овочі і фрукти. Вибрати ті продукти серед рекомендованих саме для Вас допоможе тест на індивідуальну харчову непереносимість- ГЕМОКОД.

Також дуже важливим моментом є нормалізація маси тіла.  Контролюйте масу тіла - http://www.calkoo.com/?lang=9&page=24 .

Ефективно допомогти також в даній ситуації зможе озонотерапія , яка активно насичує організм киснем, покращує кровообіг в тому числі і в органах тазу, що дуже важливо для сексуальної функції.

Як не дивно, в гомеопатії враховано дуже багато сексуальних симптомів,в тому числі і понижене сексуальне бажання, відсутність оргазму, сухість піхви і болі під час контакту, вагінізм. Індивідуально підібрані гомеопатичні ліки вирішують такі проблеми.

Але все-таки найнадійніший спосіб підвищення лібідо у жінки - це наявність сприятливого сімейного мікроклімату і, власне, бажаного сексуального партнера.

 

Окремі статті та тези по сексології.

 

мудрість

АНТИЧНА МУДРІСТЬ

Mens sana in corpore sano.    У здоровому тілі — здоровий дух (Ювенал)

Саrре diem – лови день; користуйся, не відкладай на завтра те, що можеш зробити сьогодні (Горацій)

Memento vivere.   Буквально: пам'ятай про життя Значення: Не відмовляйся від життєвих радощів

Мало просто бажати - добивайся, прагни! Овідій

В кожній людині є сонце, тільки не треба його гасити. Сократ

Бажаємо Вам здоров'я!

 
Стежте за нами у соціальних мережах