Сексологія PDF Друк e-mail
Понеділок, 03 січня 2011

 

Найбільш часті проблеми, з якими звертаються пацієнти до лікаря-сексопатолога .

 1. Еректильні розлади.
 2. Передчасне сім’явиверження.
 3. Тривалий статевий контакт без сім'явиверження.
 4. Пониження лібідо (статевого потягу) як у чоловіків , так і у жінок.
 5. Сексуальна дисгармонія пари.
 6. Жіноча аноргазмія (відсутність оргазму).
 7. Вагінізм.
 8. Простатит. Початкові стадії аденоми простати.

 Методи лікування в медцентрі "Біосан плюс" :

 1. Психотерапія. Гіпнотерапія.
 2. Корекція  соціально - психологічної дезадаптації.
 3. Кінезіологічна діагностика і корекція підсвідомих емоцій.
 4. Медикаментозне лікування.
 5. Лікування фітопрепаратами.
 6. Гомеопатія .
 7. Біорегуляційна терапія .
 8. Голкорефлексотерапія.
 9. Озонотерапія.
 10. Фізіотерапія.

 

СексологіяЗвертайтесь : м.Тернопіль, вул.Шпитальна,3. Медцентр "Біосан плюс". Тел. 0970521900 , 0677276610. 

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду    

Написати повідомлення чи запит Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для переглядуМожливі on-line консультації .


Сексологія
– це наука, яка вивчає статеву поведінку людини в нормі. Розлади сексуальних функцій в парі, атакож індивідуально в чоловіків і жінок вивчає сексопатологія.

Андрологія (від грец. Andros - чоловік, logos - наука) - розділ медицини, який вивчає захворювання чоловічої статевої сфери, а також органів та систем, пов'язаних із забезпеченням статевої функції, знаходячи нові, все більш ефективні шляхи лікування.

Статеве здоров'я, за визначенням ВООЗ, — це комплекс соматичних, емоціональних, інтелектуальних і соціальних аспектів сексуального існування людини, позитивно збагачуючих особистість, підвищуючи комунікабельність її, здатність до кохання та дітонародження.

Формування та збереження репродуктивного здоров'я залежать від:

 1. Благополуччя у статевому житті .
 2. Статевої культури .
 3. Рівня загальної культури в суспільстві.
 4. Турботи про материнство й дитинство.
 5. Соціальних умов , тощо.

Надійність статевого життя, тобто здатність народжувати дітей з нормальним здоров'ям залежить від сумісності подружжя, яке може розглядатись на генетичному, фізичному, фізіологічному, сексуальному та психічному рівнях.

Від автора

Стан статевого здоров’я людського організму  на даний момент залежить від процесу його становлення  з моменту зачаття. На його формування впливають генетичні фактори, зовнішні психологічні і фізичні чинники , перший статевий контакт і подальше статеве життя, набуті захворювання.

А надалі статеве здоров’я буде залежати від того , чи ви  :

 • покращите  стан свого організму (психічний і фізичний),  зменшите чи усунете певні неблагоприємні чинники і результат їх дії ;
 • від вашого подальшого способу життя, зовнішніх  психоінформаційних і фізичних чинників, від процесу вашого духовного і фізичного старіння.

Регуляція статевої функції здійснюється в основному:

 • нервовою системою, починаючи з кори головного мозку, далі спинним мозком і закінчуючи рецепторними закінченнями на тілі людини, в тому числі на статевих органах;
 • ендокринною системою, починаючи з головного мозку (находяться центральні ендокринні органи) і всіма внутрішніми ендокринними органами).

На статеве здоров’я впливають стан різних органів і систем організму як єдиної саморегулюючої системи. А тому позитивний і негативний вплив іде через ці механізми.

сексологія

Механізм регуляції статевого здоров’я представляє собою єдину саморегулюючу систему, як і організм в цілому. Порушення в одній із цих ланок веде до порушень в інших ланках.

Буває,що можна виявити,  з якої ланки почалися збої в системі, а буває, що ні. Від цього залежить і лікувальна тактика. Але при лікуванні слід враховувати всі ланки регуляції. Одні методи  впливають на певні рівні регуляції (психотерапія, фітопрепарати,  фізіопроцедури), а далі можлива гармонізація на інших рівнях. Інші методи загалом впливають на всі рівні  регуляції, наприклад – гомеопатія, антигомотоксичне лікування.

Окремо торкнемося гормонотерапії. Часто після неї виникає синдром рикошету, тобто після відміни гормональних препаратів, організм виробляє ще менше власних гормонів, не говорячи вже про побічну дію.

 

 

Стаття в журналі Вістник Гомеопатичної Медицини 2015 рік.
Можливості використання гомеопатії в лікуванні пацієнтів із порушеннями сексуального здоров’я.

Еректильна дисфункція.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) визначає, що сексуальне здоров'я є невід'ємною частиною загального стану здоров'я, благополуччя і якості життя.

Це стан фізичного, емоційного, психічного і соціального благополуччя в частині сексуальності, а не тільки відсутність захворювань або порушення функціі.

Сексуальне здоров'я передбачає позитивне і шанобливе ставлення до сексуальності і сексуальних відносин, а також можливість мати безпечний секс, який приносить  задоволення, позбавлений примусу, дискримінації та насильства.

Еректильну дисфункцію (ЕД) визначають як «нездатність досягати і (або) підтримувати ерекцію, достатню для задоволення сексуальної активності» (Impotence. NIH Consensus Development Panel on Impotence, 1993) в тому випадку, якщо ці розлади спостерігаються принаймні протягом трьох місяців . Термін ЕД запропонований Національним інститутом охорони здоров'я США замість старого «імпотенція», який передбачає занадто категоричне сприйняття проблеми, що викликає зневіру в перспективу лікування.

За даними ВООЗ, після 21 року розлади ерекції виявляються у кожного 10-го чоловіка, а після 60 років - кожен третій чоловік взагалі не здатний виконати статевий акт. За розрахунками J. B. MkKinlay (2000), близько 150 млн чоловіків у світі страждають від ЕД; передбачається, що протягом найближчих 25 років ця цифра може подвоїтися.

Таким чином, незважаючи на високу поширеність ЕД, частота звернень  за медичною допомогою все ще залишається досить низькою. Причому в переважній більшості випадків чоловіки не звертаються за медичною допомогою і не отримують адекватного лікування. Звідси неефективне (а часом і небезпечне) самолікування і подальше прогресування хвороби і виникнення проблем в сімейному житті і в інших сферах життя і роботи. Дуже важлива  широка інформованість про дану проблему, своєчасне звернення до фахівців, які безпосередньо займаються ЕД, і до лікарів інших спеціальностей, а саме терапевтів, ендокринологів, рефлексотерапевтів , психотерапевтів,  натуропатів  може зіграти важливу роль в  діагностиці і лікуванні ЕД. Крім того, методи лікування ЕД не можуть розглядатися у відриві від загального  стану здоров’я пацієнта, так як еректильна дисфункція не є  ізольована урологічна проблема, тому залучення лікарів інших спеціальностей може допомогти більш кваліфікованому наданню медичної допомоги цим пацієнтам.

Ерекція: фізіологія і патофізіологія

Ерекція є збільшення статевого члена в обсязі з різким підвищенням його пружності, обумовлене р притоком крові в печеристих і губчатому тілах  при статевому збудженні.

Існує 2 типи ЕД:

Первинна ЕД - чоловік ніколи не міг досягти або підтримувати ерекцію.

Вторинна ЕД - придбана пізніше протягом життя чоловіком, який раніше був в змозі досягти ерекції.

Вторинна ЕД є більш поширеною. У багатьох чоловіків з вторинною ЕД розвиваються психоемоційні  розлади, які посилюють порушення.

Також виділяють психологічну (психогенну), органічну і змішану еректильну дисфункцію.

Психологічні чинники  повинні розглядатися в кожному конкретному випадку ЕД. Психологічні причини первинної ЕД включають почуття провини, страх близькості, депресію , тривогу , або так званий синдром очікування невдачі. Цей синдром може проявлятися не тільки у сфері сексуальних відносин, але і в інших життєвих ситуаціях , таких як хвилювання чи страх перед значними подіями (аналогія – статевий контакт), новими подіями (аналогія- нова партнерша) . І зазвичай цей синдром очікування невдачі в різних сферах життя виникає ще до початку статевих відносин, а вже потім може перенестися і на цю сферу життя.  Дуже важливий в статевому житті  перший статевий контакт, який психоемоційний стан при цьому був, які умови були. Це залишає великий відбиток у підсвідомості на подальші сексуальні стосунки. При вторинній   ЕД причини можуть бути пов'язані як з тривожністю, стресом або  депресією,які виникли пізніше, так і тими, що були і раніше ( в підсвідомості), але не проявлялись, не було асоціативних факторів. Психогенна ЕД може бути ситуаційною, пов'язаною з певний місцем, часом або партнером. Також до психологічних причин еректильної дисфункції можна віднести :

▪️ Брак сну. Він посилює тривожність, і зменшує фізичну активність для сексуального життя.

▪️ Страх, що не буде ерекціі, тривожність.

▪️ Почуття провини через свою потенцію чи щось інше (подружні зради, наприклад).

▪️ Низька самооцінка, життєва криза, завищені очікування щодо себе чи партнерки.

▪️ Стрес через сексуальність .

▪️ Відсутність практики. Тривала відсутність сексуального життя і мастурбації призводить до погіршення потенції. Відсутність сексу може бути через самотність, погані стосунки, або, наприклад, хворобу чи менопаузу партнерки.

Основні органічні причини ЕД включають:

-судинні порушення;

-неврологічні розлади.

Органічні причини зазвичай є наслідком загального  стану  здоров’я людини , що може впливати  на кровоносні судини або нерви, що постачають статевий член.

На нормальну еректильну функцію можуть впливати проблеми з будь-якою з перелічених нижче систем:

-кровотік

-нервова система

-гормони

-фізичні причини

-серцеві захворювання та звуження судин

-діабет

-високий кров'яний тиск

-ожиріння та метаболічний синдром

-хвороба Паркінсона

-розсіяний склероз

-гормональні порушення, включаючи стан щитовидної залози та дефіцит тестостерону

-структурні або анатомічні зміни статевого члена, наприклад, хвороба Пейроні

-куріння, алкоголізм та наркоманія

-захворювання простати

-запальні процеси , викликані інфекціями, що передаються статевим шляхом

-хірургічні втручання

-травми в області таза або спинного мозку

-променева терапія

-численні ліки також можуть викликати ЕД.

Важливо зазначити, що між медичними та психосоціальними причинами може бути збіг. Наприклад, якщо чоловік страждає ожирінням, зміни кровотоку можуть вплинути на його здатність підтримувати ерекцію, що є фізичною причиною. Однак у нього також може бути низька самооцінка, що може вплинути на еректильну функцію і є психосоціальною причиною.

Які можуть бути поради, щодо профілактики та лікування? В кожному випадку, зазвичай все індивідуально, але загальні медичні  такі :

-          Перший статевий контакт має бути в нормальних побутових умовах, не в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, при взаємній згоді і відповідних почуттях.

-          Безпека сексуальних відносин. Враховується контрацепція і ризик передачі статевих інфекцій. Слід пам’ятати, що презерватив цілком не захищає від інфікування статевими інфекціями, а лише зменшує ризик .Статеві інфекції не завжди мають клінічні прояви і можуть тривалий час бути в латентному стані. І тому повинна бути культура сексуальних відносин і взаємопорозуміння. Практично , стосовно здоров’я : це перед початком статевих відносин з новим партнером ( в яких вже були раніше статеві контакти) обстежитись і виключити статеві інфекції.

-          Щодо лікування ЕД.  Не займатись самолікуванням. Щодо порад на різних форумах ? Це має бути все індивідуально і професійно.  Згадується старий анекдот. «Чи можна займатись сексом посеред площі ? – Ні, бо замучать порадами.»  Потрібно звернутись до фахівця і бажано до того, який володіє кількома методами лікування.  Це лікування має бути комплексним і направленим на всі ланки регуляції даної функції а не на лише окремий орган. Це має включатись і психотерапія і медикаментозне лікування. На рахунок медикаментозного лікування – кожен може собі зробити вибір, всі за і проти. Переваги натуропатичного лікування : це відсутність побічної дії, вплив на всі рівні регуляції даної функції і лікування всього цілісного організму, який працює , як єдине ціле і має здатність до саморегуляції. Слід пам’ятати, що вживання сильнодіючих препаратів, особливо чоловічих гормонів дає швидке покращення і на далі ще більше погіршення (синдром відміни), тому що організм вже менше виробляє власних гормонів.

Для прикладу в нашому медцентрі « Біосан плюс» ця проблема вирішується комплексно із застосуванням як традиційних методів, так і з використанням натуропатичних методів , які діють на всі рівні регуляції, на цілісний організм. Також використовуєм психотерапію, гіпноз, голкотерапію, гомеопатію, процедури, які значно покращують кровообіг.

Як може жінка допомогти чоловікові подолати психологічний бар’єр  у вирішенні даної проблеми ? Перш за все психологічно підтримати, можливо проаналізувати свої дії. Потрібно звернутись до фахівця і не соромитись. Адже одні люди звертаються до гастроентеролога, кардіолога, невропатолога, а комусь потрібно до сексопатолога.Це різні і водночас взаємозв’язані ланки людського здоров’я.

Які поради для підтримки належного рівня сексуального здоров’я ? Частково вони були перечислені вище. А взагалі- такі ж як і інші поради для здорового способу життя : фізична активність, правильне харчування, своєчасне звернення до лікаря не тільки з метою лікування а і з метою профілактики різних захворювань. В людському організмі все працює злагоджено, як єдине ціле. І негаразди в одному органі викликають розлади в інших органах. Психоемоційні розлади впливають на фізичні , і навпаки. Нічого просто так не буває, і безслідно не проходить. Є свідомість і є підсвідомість. А також памятайте, що все потрібно робити розумно , без перебільшень і фанатизму.

 

Ігор Яросевич, лікар –сексопатолог, медцентр «Біосан плюс». Що таке вагінізм ?

Вагінізм- це спастичне скорочення м’язів піхви і тазового дна , приведення і стискання стегон при спробі проникнення у піхву або навіть при найменших дотиках до ділянки статевих органів.   Це може статися:  коли партнер намагається проникнути у піхву, коли жінка вставляє тампон, коли жінка торкається біля області піхви.

Даний стан може перешкоджати статевому акту ( коітусу ) або зробити його досить болючим.

Також слід розглянути таке явище, як диспареунія. Диспареунія - це медичний термін для болючого статевого акту. Його часто плутають з вагінізмом, але диспареунія може бути наслідком кіст, запальних захворювань тазу або атрофії піхви. Також частою причиною цього можуть  бути і проблеми зі спиною, защемлення мязів.  Це визначається візуальною і кінезіологічною діагностикою і підтвержується практикою, тобто  зникненням болей під час статевих контактів після проведених спеціальних маніпуляцій . Ще дуже частою проблемою цього явища є  перенесені стреси , переживання, психоемоційні  потрясіння ,які не завжди були пов’язані  із сексуальним життям. Для цього проводиться  спеціальна  емоційна  діагностика і корекція. І після цього болі під час коітусу проходять.

А тепер щодо вагінізму. Вагінізм класифікують на два типи:

-первинний вагінізм: коли вагінальне проникнення ніколи не було досягнуто ;

-вторинний вагінізм: коли раніше   проникнення у піхву було досягнуто, але вже зараз неможливе, ймовірно , через такі фактори, як гінекологічні захворювання,  травма або променева терапія.

У деяких жінок розвивається вагінізм після менопаузи. Коли рівень естрогену падає, відсутність секрету  і еластичності піхви робить статевий акт болючим, стресовим або неможливим. Це також  може призвести до вагінізму у деяких жінок.

Причини вагінізму.

Не завжди є чітка причина вагінізму. Цей стан може  бути пов’язаний із минулим сексуальним насильством чи травмою, минулим болісним статевим актом та емоційними чинниками. Ці психологічні  причини жінка може пам’ятати, а може і не пам’ятати. Для цього успішно  використовуються психотерапевтичний аналіз і корекція. При корекціїї емоцій дуже часто у таких жінок виявляється в підсвідомості – гордість, завищена або, навпаки,  понижена самооцінка, тривога, страх, інше. Часто при глибокому психотерапевтичному аналізі виявляються такі забуті ситуації, як спроба насильства або навіть пережитий страх насильства , навіть  придуманої спроби насильства. Також бували випадки, коли виявлялося, що жінка в дитинстві була свідком насильства або навіть чула новину про це, і ця новина її дуже запам’яталася в під свідомості. Ці причини добре усуваються спеціальними психотерапевтичними методиками. У всіх цих випадках ефективно використовується також такий натуропатичний метод лікування, як гомеопатія, тому що вона діє на всіх рівнях регуляції організму і дуже часто враховує можливі психоемоційні і фізичні  причини, після чого це сталося.

У деяких випадках прямої причини не вдається знайти, але вдається знайти шляхи вирішення даної проблеми.

 

Що , можу сказати , проаналізувавши різні ситуаціїі , клінічні випадки у жінок , які звертались до мене за порадою і лікуванням, як до лікаря- сексопатолога:

Дана проблема досить часто замовчується і тому у світі не має чіткої статистики про її поширенність.  Умовно можна поділити таких жінок, пацієнток  на дві групи :перша група  - це жінки , які ще не заміжні і  не мають постійного партнера . Не звертаються до спеціаліста, бо соромляться, вважають це дуже інтимною проблемою. У них тривалий час не складаються стосунки з чоловіками, сімейні стосунки. І самотужки цю проблему вирішити важко. Були у мене пацієнтки, неодружені і у яких до 40 років не було ще статевих контактів. Проблема вирішувалась.

Друга група жінок, пацієнток , які вже були заміжні , навіть років 4-5 , і при цьому не було жодного повноцінного контакту!  Використання психотерапіїї, гіпнозу, гомеопатії дало позитивний ефект.

 

Якщо у вас вагінізм, це не означає, що ви взагалі перестанете насолоджуватися сексуальним життям. Сексуальне здоров’я – це є навідємна частина загального здоров’я людини.  Жінки, які мають такий стан, все ще можуть відчувати і бажати сексуального задоволення та відчувати оргазм. Слід своєчасно звернутись до спеціаліста, якому ви довіряєте, який має у цьому досвід, який володіє кількома спеціальними методами для вирішення цієї проблеми.

 

 

Харчування для покращення потенції. Продукти для підвищення потенції .

 

Харчування при чоловічому безплідді.

Гіппократ : «Я є те, що я їм».

Їжа, яка потрапляє до нас в організм впливає на органи і системи, у тому числі і на статеву. Одні продукти ніяк не відбиваються на силі сексуального потягу, а інші навпаки, викликають вибух страсті начебто «на рівному місці». У чому ж справа? Виявляється, що продукти, багаті вітамінами А, Е, В, підсилюють передачу нервових імпульсів.

Види овочів: особливо різновиди цибулі - цибуля-батун, цибуля ріпчаста, цибуля зелена. Ще античні римляни відзначали підвищення потенції за допомогою цибулини. Змішайте цибулю з яйцем, і ви отримаєте один з найпопулярніших рецептів для посилення чоловічої потенції. Основна властивість цибулі полягає у відновленні рівноваги гормонів в організмі людини, і є афродизіаком ,який підвищує лібідо у чоловіків. Вживається в їжу у вигляді різноманітних страв, або ж окремо. Часник який приготовлений за спеціальним рецептом також є афродизіаком, який має властивість підвищувати чоловічу потенцію.

Позитивно впливає на збільшення потенції і виділення гормону тестостерону продукт - ріпа. Необхідно зварити свіжу ріпу в молоці, або з морквяним соком, після цього змішати з медом і приймали одну третину склянки 3-4 рази на день до прийняття їжі. В результатіприйому підвищується серцеваактивність, збільшуєтьсячоловіча сила.

Корисний для лікування чоловічих захворювань продукт - морква. Вживання даного продукту позитивно впливає на покращення потенції.

Кавун також проявляє дивовижні властивості щодо підвищення чоловічої потенції. Детальне вивчення властивостей кавуна американськими вченими показало, що він містить корисні речовини, що розширюють кровеносні судини,що властиво для таких препаратів як Віагра, Сіаліс, Левітра.

Речовина, яка входить до складу кавуна, має властивість викликати активне розширення судин, викликаючипри цьому збільшення потенції. Розслаблення кровеносних судин відбувається під дією цитрулина, який аналогічний дії популярних медичних препаратів як Віагра .

Горіхи і потенція.

Одними з найбільш корисних продуктів для підвищення потенціїє горіхи. Горіхи мають велику кількість корисних речовин і є суто чоловічим продуктом для підвищення потенції. У волоських горіхах містяться калій, кальцій, магній, натрій, залізо, йод, фосфор і цинк. Цинк зокрема необхідний для розвитку статевих залоз. Останні в свою чергу впливають на функціональність простати і регулюють кількість тестостерону в крові. Також горіхи є важливою їжею для підвищення чоловічої потенції.

Якщо приймати по 70-100 гр. волоських горіхів щодня на протязі місяця можна значно поліпшити стан свого здоров'я. Наступний рецепт позитивно впливає на чоловічу потенцію: 100 гр. алое,200 гр. інжиру, 200 гр. фініків, 200 гр. меду, 200 гр. грецьких горіхів, 200 гр. лимону з шкіркою, 200 гр. ізюму, 200 гр. кураги.Приготувати суміш (через мясорубку або дрібно порізати),помістити в банку ізберігати вхолодильнику. Вживати по 1 чайній ложці 3 рази в день. Алое-вік від 3 років.Перед використанням зрізані листки витримати в холодильнику 2-3 дні.

Примітно, що для чоловічої потенції корисне насіння гарбуза.

Морепродукти займають важливе місце в раціоні чоловіків, які піклуються про своє здоров'я, так як вони підвищують статеву силу . М'ясо камбали і скумбрії особливо впливає на збільшення потенції. Необхідно враховувати ще й правильність приготування рибних продуктів, інакше не буде необхідного ефекту. Для цього необхідно не смажити ,а вживати у вареному вигляді. Мідії, раки, креветки також підвищують потенцію. У складі морепродуктів, особливо м'ясо акул і скатів містяться спеціальні стимулюючі речовини для підняття лібідо.

Підвищення потенції за допомогою меду. Мед і інші продукти бджільництва (пилок, перга, маткове молоко і інші) дуже необхідні і корисні продукти для підвищення чоловічої потенції.

Імбир підвищує сексуальну силу і зміцнює нервову систему. Імбирний корінь можна вживати у вигляді соку, в сирому вигляді, як інгредієнт в різних стравах і напоях.

Мускатний горіх .Цю спецію рекомендують використовувати чоловікам, які страждають передчасним сім'явиверженням. Використовуються цільні мускатні горішки, а не порошок. Ці горішки натирають і вмішують в напій або йогурт. Одну - дві чайні ложки свіженатертого мускатного горіха додайте до половини чашки йогурту і з'їжте за чотири години до статевих зносин. Не вживайте мускатний горіх, якщо у вас низький кров'яний тиск. Ні в якому разі не слід вживати більше одного горішка. Взагалі, мускатний горіх радимо приймати тільки в момент відпочинку, коли у вас є час розслабитися. Після вживання мускатного горіха сідати за кермо автомобіля не рекомендується. Дуже смачний коктейкль, приготований в шейкері, виходить в результаті змішування подрібненого мускатного горіха, молока і банана.

Насіння соняшнику .Насіння соняшнику поставляють в організм вітамін Е і цинк, які відіграють важливу роль у розвитку та дозріванні чоловічих статевих залоз і передміхурової залози. Насіння соняшнику треба їсти в салатах, сирими або пророслими.

Для поліпшення стану здоров'я і підвищення енергії рекомендується вживати так званий "потрійний корінь": цибуля, часник та імбир. Зокрема, цибуля сприяє утворенню сперми і збільшенню сексуальної енергії. Корисно пити сирою цибулевий сік, але можна обмежитися вживанням цибулі в їжі.

Ще один рецепт. 3 жовтка свіжих курячих яєць або ще краще з 7 перепелиних яєць, сік 3 лимонів, мед-200г, червоне вино-200мл. Все змішати .Зберігати в темному прохолодному місці. Приймати по 1 ст.л. ранком і вечеромза 20 хв. до їжі .

Свіжий інжир .При статевих і нервових розладах дуже корисно з'їдати по 10 - 15 ягід інжиру з йогуртом. Авокадо. Базілік. Спаржа. Артишок.Імбирь. Кунжут. Коріандр.

Корисний чорний шоколад, особливо якщо його ще пропонувати і напарниці.

На рахунок м’яти. Інформація різниться. Взагалі-м'ята вважається «жіночою» рослиною, оскільки вона містить жіночі гормони. Тому жінки практикують посилене вживання м'яти, наприклад, для придушення росту волосся за чоловічим типом, збільшення грудей або підвищення лібідо.

Але при цьому слід врахувати, що для досягнення бажаного ефекту м'ятний чай необхідно заварювати не менше 5 хвилин (причому в досить сильній концентрації) і пити як мінімум тричі на день протягом тривалого періоду часу. Якщо з якоїсь випадковості чоловік робить саме так, то, мабуть, можна і попереживати з цього приводу. В іншому випадку причини для хвилювань немає, а для вживання м'ятного чаю як раз таки навпаки, і ось чому. Широко відомо, що м'ята має виражену розслабляючу і заспокійливу дію на людський організм (незалежно від статі). Тобто при неврозах, стресах, депресіях та інших розладах нервової системи її вплив вкрай сприятливий. А саме ці стани дуже часто і є причиною тимчасової імпотенції і статевого безсилля у чоловіків. Так що певною мірою м'ята все ж допомагає привести найважливіший чоловічий механізм в робочий стан. Між іншим, багато народних рецептів для посилення потенції якраз містять в собі м'яту.

До слова, є відомості про те, що м'ята впливає на рухливість сперматозоїдів, а якщо конкретно - уповільнює їх активність. Але це не одне і те ж, що і потенція. При цьому ерекція не порушується.

Одним словом, більшість публікацій говорить про те , що для чоловіків добре посмакувати чаєм з м’ятою, але не зловживати, особливо тим, у кого проблеми із якістю і кількістю сперматозоїдів. Це стосується і постійного вживання м'ятних жуйок.

 

Продукти харчування , які погано впливають на чоловічу потенцію .

Горілка, пиво а також інші напої та продукти, які містять алкоголь, різноманітні анаболіки. Властивість алкоголю - короткочасно підвищувати потенцію, в подальшому призводить до імпотенції навіть у молодих людей. Раз і назавжди позбутися жирної і важкої їжі. Відомо, що чоловіки з надмірною вагою частіше мають зниженняпотенції і показниківспермограми.Надлишок жиру в організмі підвищує рівень жіночих гормонів.Виключити із харчування жарену курку,сир твердих сортів,чізбургери-вони звязуютьчоловічий гормонтестотерон і ведуть до збільшення маси тіла. Не слід вживати сою,у великих кількостях капусту брюсельську і цвітну,брокколі.

Мало корисні продукти швидкого приготування, фаст-фуди, пончики, картопля фрі, майонез, хот доги.

Пепсі, кава, кока-кола, і різні енергетики лише короткочасно надають ефект посилення чоловічої сили. Але при цьому сильно зростає навантаження на серцево-судинну систему, що призводить в результаті до інфаркту міокарда або інсульту.

Присутність в продуктах харчування консервантів, нітратів та інших добавок негативно впливає на чоловічу потенцію і еректильную дисфункцію.

Цікаво що інтернет порно також може привести до проблеми імпотенції, і навіть може призвести до втрати лібідо.

 

Харчування при чоловічому безплідді.

Харчування при безплідді має бути збалансованим, різноманітним, регулярним і повноцінним. Правильне харчування допоможе чоловікам і жінкам зміцнити імунітет і відновити репродуктивну систему. Необхідно стежити за своєю вагою: вранці пити соки або їсти фрукти, обід - великий салат обов'язково, вечеряти мало і рано - риба або нежирне м'ясо. Непомірність у харчуванні часто буває причиною безлічі захворювань.

При наявності супутніх захворювань (серце, нирки, печінка, шлунок та ін) питання раціону і правильного харчування необхідно вирішувати з лікуючим лікарем і дієтологом. Індивідуально підібрати харчування допоможе ГЕМОКОД- тест на індивідуальну харчову непереносимість.

Не можна вживати: жири тваринного походження, смажені страви,м'ясні жирні бульйони, сою, білу муку, крохмаль, манну крупу, макарони з білого борошна, білий рис ,алкогольні і газовані напої,напої з кофеїном, копчення і ковбаси, сири ,морозиво.гострі страви , консерви, кава і міцний чай (призводять до безсоння), занадто солоні і занадто солодкі страви.

Сперматозоїди - це білки, фосфор, кальцій, селен, цинк, калій, ненасичені жирні кислоти. Тому чоловікам корисно вживати горіхи, насіння гарбуза, соняшника, кунжуту; морква, фісташки .

Харчування при чоловічому та жіночому безплідді має бути дробовим і включати продукти багаті білками, свіжі фрукти і овочі: нежирні сорти м'яса (у відварному, тушкованому і запеченому вигляді) ,печінка яловича , курчата, індичка ,морська і річкова риба нежирних сортів містить Омегу-3 (камбала, скумбрія, форель, палтус, окунь, судак, минтай, лосось та ін). Морепродукти: креветки, кальмари, краби, устриці, мідії (багаті цинком) .Яйця (білки і корисні жири, лецитин) .Свіжий сир, кисломолочні продукти (без консервантів). Червона і чорна ікра .Морська капуста (ламінарія) .

Оливкова, лляна, соняшникова, кукурудзяна, кунжутне масло (вітамін Е) ,маслини .

Сухофрукти, курага, родзинки, чорнослив, інжир, фініки та ін

Овочі: помідори, огірки, буряк, селера, морква, гарбуз, кабачки, цибуля, часник, зелений горошок, кукурудза, топінамбур, батат, зелений лук і лук-порей.

Китайська капуста, листя салату, петрушка, кріп, зелена цибуля, пастернак, шпинат, спаржа і інші продукти, описані вище- для покращення чоловічої потенції.

І ще важливі рекомендації.Ведіть здоровий спосіб життя. Рухайтесь.

Контролюйте масу тіла .

Носіть нижню білизну із натуральної матерії. Уникайтесинтетики та тісної білизни,так як це підвищує температуру навколо статевих органів,а це призводить до пониження життєздатності сперматозоїдів. Має бути прохолода і свобода. Доведено,що у чоловіків,які часто відвідують сауну або парну баню утворення сперми завжди понижено.

 

Харчування для покращення сексуального бажання у жінок.

Гострі спеції, такі як часник, пекучий перець, хрін, роблять їжу не тільки корисною і смачною, допомагають знизити кількість жирових складок на талії, а також пробуджують сексуальний інтерес. Тільки не потрібно забувати про запах часнику! У вареному або тушкованому вигляді, доданий в страви при готуванні, часник має приглушений запах, абсолютно не різкий і не викликає відторгнення. А курячі яйця і баклажани і зовсім вбирають часниковий запах. Ефектами афродизіаків володіють кардамон і кориця, а також звичайна цибуля. А ще гіркий шоколад, банани, авокадо, інжир, горіхи, мед. І морепродукти, багаті поліненасиченими жирними кислотами, які і підвищують лібідо. Загальновідомо, що зелень потрібна для здоров'я, неважливо, жіночого або чоловічого. З неї можна приготувати салат з кропу, селери, петрушки, часнику, помідорів, огірків, цибулі. Який би не був салат, додавати в нього потрібно нерафіновану олію.

До засобів для підвищення лібідо у жінок відносяться і морепродукти. Риба, креветки, морська капуста, омари і кальмари «заведуть» жінку і доставлять масу насолоди в ліжку. Деякі види морської риби є багатим джерелом омега-3. Ці жирні кислоти допомагають підвищити сексуальний потяг у чоловіків і жінок, а також дозволяють поліпшити сексуальну витривалість. Вони допоможуть в боротьбі з депресією, поліпшать настрій.

Гарбузове насіння - ще один спосіб збільшити задоволення. Міндаль.

Холодець з м'яса або риби є хорошим постачальником кальцію, що підтримує статевий потяг. Тому бажано буде з'їдати його один раз на тиждень.

Відомий рецепт приготування одного компоту з квітів каштана, листя чорниці та малини. Складові частини змішуються в довільному співвідношенні, додається літр окропу, компот настоюється 2 години, далі проціджують. Замість цукру додаютьчайну ложка меду та варення з чорної смородини.

Пам'ятайте, що копчена і жирна їжа не годиться для підвищення лібідо. Дієтологи рекомендують раз на тиждень зробити розвантажувальний день і поголодувати. Після цього в першу чергу потрібно харчуватися соком моркви, буряка і селери з додаванням води. Потім поступово переходити на яйця, молоко, рибу, маслини, оливки і горіхи.

Кілька тисяч років тому жителями Азії було помічено приголомшливе вплив імбиру на жіноче лібідо. Саме приголомшливе. Це один з кращих засобів для сексу, якщо не найкраще. На чоловіків пряність впливає, але не так, як на жінок. Щоб секс приносив справжнє задоволення необхідно імбир вживати регулярно. Додавайте його в їжу, або заваріть спеціальний чай з імбиру.

Шоколад - містить багато антиоксидантів. З'їдаючи кілька часточок шоколаду в день Ви можете збільшити сексуальний потяг. Жінці поїдання хорошого шоколаду саме по собі вже схоже пристрасному сексу. Виявлено, що фенілетиламін, який міститься в гіркому, натуральному шоколаді, може збільшувати потяг, причому між двома людьми. Подібна речовина активує деякі ендорфіни, які вважаються гормонами задоволення. Наслідок цього - сексологи стали рекомендувати включати його в сексуальне, але і дієтичне меню. Різні статистики можуть стверджувати, що ті, хто з'їдає як мінімум квадрат цієї шоколадної плитки за день, можуть відчувати більш сильне бажання до сексу, а також загальне поліпшення самої статевої функції. Що не скажеш про тих, хто відмовляється зовсім від цього солодкого задоволення. Навіть чоловіки цілком серйозно можуть з'їдати хоча б дольку за день.

Устриці - класичний афродизіак. Вони підвищують лібідо, завдяки вмісту в них допаміну. Спробуйте включити у ваш раціон устриць, не рідше двох разів на тиждень.

Авокадо - є відмінним джерелом фолієвої кислоти. Авокадо заряджає енергією і покращує білковий обмін. Авокадо допомагає підвищити лібідо у чоловіків і жінок. Вітамін B6 допомагає підвищити виробництво чоловічих гормонів. Калій в авокадо допомагає підвищити жіноче лібідо, а також регулює роботу щитовидної залози у жінок.

Чорниця - природний продукт, який поліпшить сексуальне задоволення у чоловіків і жінок. Вона багата антиоксидантами, які допоможуть у розслабленні кровеносних судин і тим самим поліпшать циркуляцію крові в інтимних частинах тіла, включаючи статеві органи.

Кавуни. Кавун розцінюється, як природна віагра без будь-яких побічних ефектів. Вони виробляють L-цитрулін, амінокислота, яка допомагає збільшити приплив крові до статевих органів.

Фініки - є багатим джерелом заліза, який допоможе у вдосконаленні та зміцненні процесу овуляції у жінок. Також допоможуть підвищити сексуальне бажання у жінок і чоловіків. Візьміть кілька фініків і замочіть їх у чашці меду. Приймайте одну або кілька чайних ложок меду щодня, щоб поліпшити ваше сексуальне бажання.

Вітамін С є природним пролонгатором і підсилювачем відчуттів при оргазмі. Брак цього вітаміну негативно позначається на роботі статевих залоз, а ми інтенсивно втрачаємо запаси вітаміну С при стресах, надмірному вживанні води, курінні, прийнятті алкоголю. Добова доза вітаміну С міститься в половині склянки обліпихи або смородини, семи ягодах полуниці, двох апельсинах, порції салату з білокачанної капусти, одному солодкому перці або склянці відвару шипшини.

Сир містить елемент магнію, який особливо покращує скорочення м'язів, що беруть участь в процесі оргазму, а гриби з брокколі містять вітамінну групу А. Вона ж, у свою чергу, регулює рівень прогестерону, і також стероїдних гормонів, які і відповідають за статевий потяг у жінок.

До речі, жінкам для підвищення сексуального тонусу треба пити свіжовичавлені соки, їсти сирі овочі і фрукти

Червоне м'ясо, темне м'ясо птиці, коричневий рис, зерновий хліб, овочі зеленого кольору. .Ці продукти є хорошими джерелами цинку, який, у свою чергу, допомагає зменшити вміст в організмі гормону пролактину. Пролактин, який знаходиться в надлишку веде до статевих дисфункцій.

До речі, жінкам для підвищення сексуального тонусу треба вживати свіжовичавлені соки, їсти сирі овочі і фрукти. 

Ефективно допомогти також в даній ситуації зможе озонотерапія , яка активно насичує організм киснем, покращує кровообіг в тому числі і в органах тазу, що дуже важливо для сексуальної функції.

Як не дивно, в гомеопатії враховано дуже багато сексуальних симптомів,в тому числі і понижене сексуальне бажання, відсутність оргазму, сухість піхви і болі під час контакту, вагінізм. Індивідуально підібрані гомеопатичні ліки вирішують такі проблеми.

Але все-таки найнадійніший спосіб підвищення лібідо у жінки - це наявність сприятливого сімейного мікроклімату і, власне, бажаного сексуального партнера.

 

Окремі статті та тези по сексології.

 

мудрість

АНТИЧНА МУДРІСТЬ

Судіть про своє здоров'я по тому, як ви радієте ранку і весні.
Торо Г.

Mens sana in corpore sano.    У здоровому тілі — здоровий дух (Ювенал) .

Саrре diem – лови день; користуйся, не відкладай на завтра те, що можеш зробити сьогодні (Горацій) .

Memento vivere.   Буквально: пам'ятай про життя Значення: Не відмовляйся від життєвих радощів .

Мало просто бажати - добивайся, прагни! Овідій .

В кожній людині є сонце, тільки не треба його гасити. Сократ.

Бажаємо Вам здоров'я!

 
Стежте за нами у соціальних мережах