Целюліт PDF Друк e-mail
Субота, 08 січня 2011

У істинної краси завжди є вада.
Френсіс Бекон

фігура

Целюліт - це структурні зміни в підшкірно-жировому шарі, які призводять до порушення мікроциркуцляції і лімфатичного відтоку. Його можна охаректизувати як застійні явища в жировій тканині, що призводить до ліподистрофії

Існує багато визначень і класифікацій целюліту. Сам термін «целюліт» є не цілком вдалим

визначенням суті самого процесу.

 

Згідно визначення італійських фахівців цей термін звучить :

«Фібросклеротична едематозна панікулопатія, незапальна ліподистрофія тканин організму,яка викликається порушенням обміну речовин»

У світі не існує єдиної класифікації, але найбільш поширена французька класифікація, в якій виділяються чотири стадії [Rossi , Vergnanini , 2000].

 

фігура

Перша стадія - це невеликий набряк і припухлість. Шкіра на цій стадії поки ще рівна і гладка, але довше гояться порізи і синці. В організмі вже починається уповільнення венозного кровотоку та циркуляції лімфи, процес затримки рідини в підшкірній жировій клітковині, у міжклітинній рідини поступово накопичуються шлаки.

 

 

фігура

Друга стадія - набряки зростають. Виникає незначна горбистість, помітна здебільшого при напруженому стані м'язів. , шкіра у вигляді «апельсинової кірки».

Венозна система вже не справляється з тією кількістю рідини, яке необхідно виводити з організму. У зв'язку з цим зростає тиск усередині тканин. Рідина накопичується і здавлює вени, перекриваючи тим самим останню можливість для відтоку. Жирові відкладення стають щільними за рахунок того, що збільшився набряк і тканина напружилася.

 

целюліт

Третя стадія – вже візуально виражена «апельсинова кірка» . Рідина вже починає здавлювати артерії. Розвивається сполучна тканина у вигляді сіточки, схожою на стільники. Поверхневі вени ніг не справляються зі своєю роботою. У капілярах застоюється кров. Стінка капілярів слабшає. Кров і лімфа надходять у тканини. Деякі вени і капіляри слабшають настільки, що лопаються. З'являються ущільнення з склеротичних жирових клітин - мікронодулі. На шкірі з'являються синці. Цю стадію називають мікронодулярною.

 

 

 

целюлітцелюліт

Четверта стадія - целюліт добре видно. Бугристість вже яскраво виражена при розслабленому стані м'язів. Мікронодулі об'єднуються в макронодулі. Триває розростання сполучної тканини. Через недостатнє кровопостачання на целюлітних зонах шкіра холодна і має синюшний відтінок. Защипування шкіри або натиснення викликає біль. Макронодулі іноді іменуються просто «нодулі», або «целюлітні камені».

 

 

За іншою класифікацією целюліт підрозділяють на жирову, набряклу і фіброзну форми:

  • Фіброзний целюліт частіше зустрічається у молодих на тлі задовільного стану здоров'я і навіть занять спортом. При промацуванні визначається як неоднорідний, щільний зернистий шар, злегка болючий при натисканні.
  • Жировий целюліт (млявий) звичайний для пацієнток старше 40 років, схильних до гіпотонії тканин. Часто супроводжується застоєм крові з вени та розвитком варикозу. Шкіра м'яка, здригається при русі і відвисає.
  • Набряклий целюліт проявляється збільшенням обсягу ніг. У місці натискання на шкіру з'являється ямка, яка зберігається деякий час після зняття тиску. Дана форма супроводжується відчуттям важкості і болю в ногах.

 

Целюліт ще відносять до групи ліподистрофій.

Ліподистрофія – це є перерозподіл жирової тканини внаслідок того, як організм виробляє, використовує і зберігає жирові сполуки. Є два варіанти ліподистрофії.

Перший варіант – ліпоатрофія, коли жирові сполуки витрачаються з конкретних ділянок тіла, особливо рук, ніг, обличчя, сідниць.

Другий варіант є накопичення жирової тканини :

  • загальне ;
  • локальне, в окремих ділянках тіла, особливо живота, грудей, шиї, бедер.

 

Класифікація типів локальної ліподистрофії:

1.Андроїдний тип.

Періменопаузні ліподистрофії

2. Легка ліподистрофія - тип "галіфе"

Середні ліподистрофії

3. Середні ліподистрофії: тип "штани зуави":

- з надмірною вагою менше 10 кг

- з надмірною вагою більше 10 кг

Легка ліподистрофія

4.Ліподистрофії судин:

- Вено-лімфатичний чобіток

- Капілярний чобіток

Ліподистрофії судин

5. Періменопаузні ліподистрофії.

Андроїдний тип

Причини целюліту:

  1. Гормональний фактор. Найбільшою мірою на розвиток целюліту впливають порушення метаболізму естрогенів, пролактину, ренін-альдостеронової системи, гормонів щитоподібної залози, прийом гормональних препаратів, контрацептивів.
  2. Аліментарний фактор. Надмірне або незбалансоване харчування, насамперед з переважанням кофеїну, цукру, молочних продуктів, м’яса, консервантів, хлориду натрію (кухонної солі) і нестачею калію, продуктів, що індивідуально не цілком перетравлюються організмом( харчова непереносимість) сприяє посиленному відкладанню жирової тканини і затримці рідини в організмі, що неминуче призводить до утворення симптому «апельсинової шкірки».
  3. Судинний фактор. Порушення мікроциркуляції є однією із причин і водночсас і наслідком целюліту. Утворюється замкнуте коло .
  4. Шкідливі звички. Нікотин і алкоголь гальмують виведенняі утилізацію недоокислених продуктів обміну, а також посилюють гормональні розлади.
  5. Гіподинамія. Зниження м’язової активності зумовлює сповільнення процесів метаболізму в організмі (що супроводжується посиленням літогенезу, тобто утворенням жирів). Крім того недостатньо активне скорочення м’язевої мускулатури погіршує венозний відтік і сповільнює лімфоциркуляцію.
  6. Стресовий фактор. Яка б не була причина стресу, реакція організму на нього практично однакова.
  • По перше - наднирники починають активно виробляти адреналін і інші гормони стресу. Це веде до посиленого серцебиття, підвищується тиск, частішає подих, змінюється водно-сольовий баланс, підвищується вміст цукру в крові і т.д.
  • По друге - при стресі людина починає багато їсти(заїдати стрес) і накопичувати жир, головним чином на зовнішніх і внутрішніх частинах стегон і сідницях. Яке вже тут правильне здорове харчування, коли на очах сльози і хочеться зробити хоч щось, щоб себе порадувати.

Методів лікування целюліту є багато. Ефективними ж мають бути ті, які не шкодять, діють системно на весь організм, безпосередньо і глибоко діють на механізм виникнення проблеми, а не односторонньо; не «замазують» , не погіршують і не залишають процес лікування на «пів-дорозі».

В медичному центрі БІОСАНплюс використовуються такі методи:

  1. Нормалізація психоемоційного стану і рухового режиму.
  2. Рекомендації щодо харчування.Гемокод – діагностика.
  3. Корекція стану органів і систем як єдиного організму методами біологічної медицини.
  4. Загальний лімфодренаж (очистка) організму.
  5. Вакуум массаж.
  6. Озонотерапія як системна так і місцева.
  7. Мезотерапія.

 

Переваги і особливості.

  1. Комплексний підхід.
  2. Безпосередня дія на механізми виникнення целюліту.
  3. Нормалізація функцій органіму як єдиної цілісної системи.
  4. Індивідуальний підбір, враховуючи різні чинники.
  5. Поетапність лікувальних заходів.
  6. Ефективність і стійкість результатів.
  7. Відсутність побічної дії.

 

 

Як позбутися целюліту? Харчування при целюліті.

Про місцеві ефективні процедури, а саме озонотерапію, мезотерапію мова вже йшла .Целюліт це не тільки косметичний дефект шкіри, це ще й своєрідний індикатор, що показує, що у вашому організмі стався збій, що порушені обмін речовин, водно-сольовий обмін, лімфоток, організм зашлакований. Значить для позбавлення від целюліту необхідно в першу чергу налагодити роботу власного організму, очистити його, а зробити це можна тільки скорегувавши раціон харчування і питний режим.

Що стосується пиття, тут все просто, правило одне - пити треба багато, 1-2 літри в день,але індивідуально. Хтось все ж таки фізично не може 2 літри випити , як здебільшого рекомендують,- тоді хоча би літр, бо і того часом не випивають. Куди ж без неї при правильному харчуванні, тим більше проти целюліту! Вода унікальна тим, що дарує відчуття наповненості шлунку без єдиної калорії. Чиста рідина необхідна для утворення лімфи: як відомо, саме перебої в лімфодренажі нерідко стають причиною утворення помітного целюліту. Але не забувайте, що для лімфодренажу важливо не тільки досить пити, а й регулярно рухатися! Циркуляцію лімфи підтримує не серце, а локальні м'язові скорочення.

Слід відмовитися від кави, чорного чаю, солодких газованих напоїв, так як всі вони сприяють затримці рідини в тканинах, що сприяє целюліту . Щоб вигнати целюліт, пити треба джерельну воду(знаючи при цьому , що вона чиста), в ідеалі талу воду, мінеральну воду без газу, трав'яні чаї, особливо з легким сечогінним ефектом, питну воду. А тепер найголовніше, продукти, здатні назавжди позбавити вас від целюліту.

Злаки: ячмінь, вівсянка і кіноа.

Ячмінь відрізняє найменший глікемічний індекс серед усіх злаків: це дозволяє йому повільно засвоюватися, поступово вивільняючи глюкозу в кров, що, в одного боку, забезпечує рівномірне енергетичне підживлення, а з іншого - страхує від нападів голоду. Вівсянка - перевірений спосіб відмінно почати день, «заправившись» особливої ​​клітковиною, яка перетворюється на абсорбуючий гель під час подорожі по ШКТ - цей гель буквально «пилососить» токсини, забираючи їх з собою. А кіноа - унікальний псевдозлак, знаменитий своїм високим вмістом рослинного білка, одного з головних компонентів дієти проти целюліту, а також магнію і фосфору, необхідних для здоров'я м'язів і кісток.

Горіхи - містять вітамін Е, який називають вітаміном краси, поліпшує кровообіг; мононенасичені жири, які допомагають спалювати жирові відкладення.

Насіння соняшнику. Відоме всім «насіння» в дієті проти целюліту - багате джерело вітамінів В6 і Е, цинку і селену: всі ці речовини вкрай важливі не тільки для засвоєння білків, але і для збереження цілісності сполучних тканин організму (слабкість сполучної тканини - одна з причин утворення «апельсинової кірки »). Висока калорійність насіннячок, на жаль, не дозволяє харчуватися тільки ними, але в обмеженій кількості це смачний і корисний перекус або добавка до салату.

Ягоди - містять вітамін С і антиоксиданти, які зміцнюють шкіру.

Ананаси,абрикоси, банани, цитрусові - допомагають боротися із застоєм рідини, відновлюють пошкоджені колагенові волокна, містять вітамін С, який дуже важливий для виробництва колагену, біофлавоноїди, які зміцнюють капіляри і поліпшують кровообіг. Перекушуйте ними в будь-який час дня.

Банан. Яскраві ароматні тропічні плоди за високого вмісту крохмалю нерідко стають першими жертвами ревізії раціону. Однак банани можуть стати важливою частиною дієти проти целюліту завдяки вдалому високому співвідношенню калію до натрію: натрій затримує воду, а калій має протилежний ефект. Тому банан як перекушування або в суміші з кисломолочним продуктом - хороший вибір, якщо ви схильні до утворення целюліту. Крім того, калій стимулює потік крові, що корисно при необхідності налагодити транспорт корисних речовин в клітини тіла.

Авокадо. Зелені плоди екзотичного дерева калорійні, але в контрольованій кількості здатні прикрасити будь-яку дієту проти целюліту. Олеїнова кислота, що міститься в авокадо, регулює апетит, більше того, в організмі вона перетворюється в гормоноподібну речовину, здатну активувати в мозку відчуття ситості і задоволення. Також авокадо містить глютатіон, що допомагає печінці очищати організм від токсинів, а ненасичені жирні кислоти у складі авокадо вважаються корисним жиром.

Сухофрукти (чорнослив, інжир, курага) - сприяють регулювання водно-сольового обміну.

Прянощі:кориця, куркума, кайенский перець, чилі, імбир .

Дослідження показали, що пекучі перці не тільки роблять їжу більш привабливою, але й містять алколоїд капсаїцин, що допомагає схуднути завдяки стимуляції термогенезісу, процесу виділення тепла клітинами, на яке якраз і йде енергія, запасена в жирах. Крім того, що важливо на дієті проти целюліту, капсаїцин пригнічує апетит: у ході експериментів з'ясувалося, що з гострим перцем люди з'їдають майже на 20% менше своєї звичайної порції! Таким же дією володіє імбирний корінь, який використовували в Китаї вже за 400 років до н.е. для того, щоб поліпшити засвоєння їжі і стимулювати метаболізм.

Пажитник, або фенугрек, в останні роки став, мабуть, однією з найпопулярніших спецій. А нещодавно вчені з'ясували, що пажитник містить високий відсоток галактоманнана - камеді з колоїдними властивостями. Галактоманнана, по-перше, розбухає в шлунку, допомагаючи зберегти відчуття ситості, по-друге, успішно вирівнює рівень глюкози в крові (за рахунок уповільнення засвоєння цукрів), знижує рівень ліпідів і «поганого» холестерину. Справжня знахідка для харчування проти целюлліту!

Цибуля - містить сірку, нейтралізує вільні радикали, вітамін С, вітамін Е, що захищає клітинні перегородки.

Квасоля і боби, листові овочі - містять кальцій, що сприяє розщепленню жирів, і калій, який бореться з застоєм рідини в організмі.

Зелень: розмарин і крес-салат .

Розмарин містить розмаринову кислоту, рослинний поліфенол, що захищає шкіру зсередини, і зовні від шкідливого руйнуючого впливу вільних радикалів. Крім того, в ароматному рослині є урсолова кислота, унікальна речовина, що допомагає знижувати вагу і зберігати молодість, одночасно борючись з атрофією скелетних м'язів. Ці цінні якості розмарину обов'язково потрібно використовувати в дієті проти целюліту! Інша свіжа приправа з вираженим яскравим смаком, яка прикрасить будь-яку страву і принесе користь у боротьбі з жировими відкладеннями - крес-салат. Його переваги полягають не тільки в низькій калорійності - крес-салат буквально тріщить від вітамінів, калію, заліза, міді, йоду.

Капуста – має високий вміст вітаміну С, калію і кальцію. Особливо корисна в цьому плані брюссельська капуста: в ній міститься хімічна речовина, яка в людському організмі перетворюється на ді-індоліл метан (ДІМ). ДІМ блокує особливий тип естрогенів, які порушують синтез колагену, і, відповідно послаблюють сполучну тканину.

 

Кисломолочні продукти - джерело кальцію і сполученої ліполіевой кислоти, що прискорюють втрату ваги.

Яйця. Курячі яйця не тільки смачні, але і багаті біодоступним білком і «антицеллюлитними» вітамінами і мінералами - А, Е, D, В12, залізом, йодом, цинком. Високий вміст протеїну робить їх ситним продуктом з мінімумом калорій, а щоб контролювати вживання жиру і рівень холестерину на дієті проти целюліту, вживайте в їжу тільки білки яєць.

Жирна морська риба, інші море продукти - містять багато антицелюлітних білків і мінеральних речовин, що регулюють водний баланс і зміцнює кровеносні судини.

Пісна яловичина - джерело сполученої линолиевой кислоти і білків, що борються з застою в організмі рідини і сприяють спалюванню жиру. Ось вони вороги целюліту!

 

Складаючи своє меню, враховуйте властивості продуктів, що допомагають боротися з целюлітом: найбільшого ефекту допоможе досягти їжа, що забезпечує не тільки надходження вітамінів і антиоксидантів, але і довге відчуття ситості, що допомагає долати тягу до солодкого і перекушування. Адже саме ці маленькі слабкості призводять до великої проблеми! З врахуванням індивідуально цих продуктів і взагалі правильного харчування допоможе тест на індивідуальну харчову непереносимість- ГЕМОКОД. Складіть раціон харчування, заснований на цих продуктах, відмовтеся від алкоголю, нікотину, смаженої, жирної, соленої їжі, від їжі, що містить консерванти та барвники, які зашлаковують ваш організм. Є тільки одне АЛЕ, подібний режим харчування повинен стати вашим способом життя. Поєднання правильного харчування з помірними фізичними навантаженнями, правильним здоровим способом життя і в поєднанні з місцевими процедурами – озонотерапією, мезотерапією чи іншими незабаром приведе до приголомшливих результатів і огидний целюліт покине вас !

Яка різниця між правильним харчуванням і дієтою.

Правильне харчування,основніі принципи .Насамперед вам буде потрібно повністю припинити споживання таких речовин, про які в точності відомо, що вони не принесуть ніякої користі вашому організму. Другим кроком буде перехід на вживання таких продуктів, які містять у собі важливі поживні речовини, які необхідні індивідуально кожній людині. Це визначає тест на індивідуальну харчову непереносимість – ГЕМОКОД. Крім того принцип харчування по ГЕМОКОДу рекомендує чергувати продукти один раз у чотири дні.

Дієта може рекомендувати одноманітне вживання якогось продукту в середніх або великих об’ємах. А що , коли цей продукт індивідуально не підходить кожному ? Або обмеження ? Тоді дотримання дієти може призвести до не бажаних результатів.

Вся концепція проходження дієти є в загальному помилковою. Вкрай рідко в них робиться наголос на постачання організму хорошою здоровою їжею, до того ж багатою поживними речовинами. Таким чином, переважна більшість пропонованих дієт приводять в кінці не до оздоровлення, а до ослаблення організму.

 

У повсякденному житті будь-яка дієта сприймається нами як надзвичайна міра для того, щоб скинути зайву вагу напередодні якої-небудь особливої ​​події, з нагоди майбутньої відпустки або для того, щоб влізти в торішній купальник. Скинута за час дієти вага майже завжди набирається знову, причому в багатьох випадках додатково до старих набирається ще пара кілограмів нових. Таким чином, цикл «дієта і скидання ваги - набір ваги після дієти» виявляється нескінченним.

Існує кілька причин, чому дієта не приводить до успіху. Крім того, що дієта вимагає від людини психологічної готовності до самообмеження, вона, як правило, залишає занадто мало енергії або спонукальних мотивів для фізичних вправ. А в тих випадках, коли проходження дієтіи не супроводжується м'язовим навантаженням, наше тіло реагує шляхом уповільнення обміну речовин, щоб пристосуватися до зменшеного вступу калорій. Така реакція організму, в свою чергу, створює труднощі для подальшого зменшення ваги.

Якщо ваша вага зменшується занадто швидко, то цей процес відбувається насамперед за рахунок зменшення м'язової маси. Тому, чим більш струнким буде ваш силует, тим більше жирів ви збережете «всередині». Повторний курс дотримання дієти здатний тільки погіршити ситуацію, оскільки ви ще більше втратите в м'язової тканини і ще більше придбаєте в жирових.

Раціональна система позбавлення від зайвої ваги передбачає оволодіння навичкою правильного харчування і регулярні заняття фізичними вправами. Така збалансована система харчування та фізичні навантаження в повсякденному житті є єдиним способом для вас добитися ідеальної ваги , здоров’я і зберегти його на майбутнє. Завжди пам'ятайте про те, що ідеальним харчуванням є для вас є таким, при якому вагу можна легко зберігати незмінною без необхідності зменшення споживання їжі і без втрати енергії. Якщо ж вам доводиться обмежувати себе в їжі, щоб зберегти якусь певну вагу, це означає, що харчування обрано для вас неправильно, і тіло повідомляє вам про це. Вихід – індивідуально підібране харчування. А це допомагає зробити тест на індивідуальну непереносимість – ГЕМОКОД.

 

 

 

 

 

Бажаємо Вам здоров'я!

 
Стежте за нами у соціальних мережах