Лікування квітами (квітковими есенціями) Баха. PDF Друк e-mail
Неділя, 25 лютого 2018

 

«Не може бути й мови про справжнє зцілення, якщо ми не перебуваємо в гармонії з самим собою, якщо немає змін у поглядах і відносинах, миру в душі, в свідомості і внутрішнього спокою. Але яка б причина не ховалася за нашими хворобами, які б неприємності не руйнували наше щастя - ці прекрасні, чисті, природні засоби покликані повернути нам благополуччя і радість життя ». Доктор Едвард Бах.

 

 

 

100 років тому доктор Бах вважав, що причиною більшості захворювань є хворобливі стани розуму людини і підхід до кожного пацієнта повинен бути індивідуальним.

Вивчаючи властивості активних екстрактів  рослин, Бах зауважив, що деякі з них позитивно впливають на емоційний стан пацієнтів. Саме ці його спостереження лягли в основу нового методу лікування. Вчений припустив, що причиною будь-якого захворювання людини є дисгармонія його душі і тіла.

Доктор Бах гомеопатичним  методом  готував настойки з абсолютно нешкідливих дикорослих квітів і деяких рослин і призначав їх своїм хворим для корекції емоційного стану. Результати перевершували всі очікування.

Метод лікування квітковими есенціями Баха широко поширений у всьому світі. Квіти Баха дозволяють знімати стреси і коригувати весь спектр емоційних станів.

Між емоціями і здоров'ям людини є прямий зв'язок. Ув'язнена в емоціях енергія може руйнувати або відновлювати організм.

Емоційний стан людини має як позитивний, так і негативний полюс: страх-сміливість, смуток-радість, умиротворення-роздратування, спокій-неспокій. Відчуваючи кожен день негативні емоції, людина сама того не відаючи, руйнує своє здоров'я. Варто нам побути в гарному настрої, порадіти життю, як ми починаємо відчувати прилив сил, наше самопочуття поліпшується.

Емоції впливають і на внутрішні органи. Можна простежити чіткий взаємозв'язок кожного органу з видом емоції. Причому, цей вплив може бути як позитивним, так і негативним. Завдяки своїм настроєм, ви буквально можете перемикати свої внутрішні органи, як в «мінус», так і в «плюс», втрачаючи життєву силу або навпаки, наповнюючи їх здоров'ям.

В даний час існує всього 38 видів еліксирів. Дія кожного з них допомагає побороти певну психологічну проблему.  В медичному центрі «Біосан плюс»  досвідчений  лікар підбирає індивідуально для кожного пацієнта  один препарат або композицію з де-кількох еліксирів, використовуючи при цьому  і опитування пацієнта , і огляд пацієнта і кінезіологічне  тестування . Інтуіція лікаря при цьому теж грає велику роль.

Позбавляючись від негативних емоцій, а вірніше, переживаючи тільки позитивні, людина може повністю відновити своє здоров'я. Тільки коли людина навчиться керувати своїми емоціями, можна з упевненістю сказати, що емоції і здоров'я знаходяться в його руках. Тільки від нього буде залежати, радіти життю чи ні, бути йому здоровим чи ні.

 

 

«Найбільший подарунок, який ви можете піднести близьким, це, перш за все, самому стати щасливим і повним надій, після чого ви зможете визволити і інших зі стану відчаю».

Едвард Бах.

Короткий  опис квіток Баха.

1. Agrimony (Репешок, Парило) –За маскою бадьорості і безтурботності, приховані душевні терзання. Дає світ емоціям.  Для ввічливих людей, які не хочуть завдавати занепокоєння іншим.

2. Aspen (Осика)-  Незрозуміла тривога, неясні передчуття, напади страху.  Для дітей і дорослих, яких лякає самотність, темрява і невідомість. Безтілесність.

3. Beech (Бук)- Критичність і нетерпимість, прискіпливість, занадто сильна реакція на незначні речі.Відмова.

4. Centaury (Золототисячник) –  Підпорядкування. Слабкість волі, невміння говорити ні, самовіддане прагнення догодити оточуючим.

5. Ceratо (Встели поле,свинчатка)- Квітка інтуіції. Неуважність, розкиданість. Необхідність в пораді і заохоченні інших людей, мало довіри до своєї думки і самого  себе.

6. Cherry plum (Алича)- Перенапруження, страх втратити контроль над собою, неконтрольовані спалахи люті.  Для тих, кому важко розслабитися, хто боїться душевних зривів. Відчуття, що зійшов з розуму.

7. Chestnut bud (Бруньки кінського каштана) –  Повторення. Незасвоєння. Відсутність інтересу, байдужість, внутрішній  поспіх.  Для тих, хто потрапляє в одні і ті ж ситуації , діти постійно щось забувають,  нездатний вчитися на своєму досвіді.  Неможливість вивчити уроки.

8. Chicory (Цикорій)-Квітка материнства.Скупчення. Утримання.Відчуває себе недолюбленим і недооціненим.Скупчення. Утримання.  Егоїстичне володіння, потреба отримувати надмірну увагу від інших. Егоїзм, прагнення всім володіти, повинні командувати всіма і всім:потім відчувають себе невизнаними і жертвами.

9. Clematis (Ломиніс) – Квітка реальності. Відлючення.  Летаргія.Важкість концентрації, сонливість, мрійливість, відсутність інтересу до теперішнього, жалість до самого себе.

10. Grab apple (Дика яблуня)-Квітка очищення.Обструкція. Блокування. Неприязнь до себе, завищені вимоги до чистоти на різних рівнях.

11. Elm (в'яз)  - Квітка відповідальності. Втома, пригнічений стан, викликаний відповідальністю. Надмірне відчуття відповідальності.  Для тих, хто впадає в депресію і, всупереч здоровому глузду, сумнівається у своїх можливостях, невпевненість у собі.

12. Gentian (Тирлич)- Розчарування, зневіра, покірлива смиренність, відчуття безнадійності і поразки.  Для скептиків, які не хочуть пережити розчарування.

13. Gorse (утесник) – Безнадійність, відчай, песимізм, втрата віри. Сумні перспективи ,нерозуміння, що робити далі, занепад сил і духу, покірність

14. Heather (Верес)-Квітка ідентичності. Егоцентричні, самовпевненість, балакучість, прагнення відволіктися за всяку ціну. Заглибленість всередину себе, відхід у себе.

15. Holly (Падуб)-  Ненависть, заздрість, ревнощі, підозрілість, зловтіха і запальність.  Для тих, хто відчуває себе скривдженим, ображеним і боїться виявитися обманутим. Позитивна дія – прояв великодушності.

16. Honeysuckle (Жимолость)- Життя в минулому, сум, ностальгія. Для тих, кому важко жити в сьогоденні, важко розлучатися з непотрібними речами.

17. Hornbeam (Граб) – Лінощі, розумова втома,втома вранці, перевтома, знемога, втрата сил. Почуття перевантаженості, внутрішня млявість .

18. Impatiens (недоторка) – Квітка часу. Нетерпіння, суєта, дратівливість, надмірний поспіх. Для тих, у кого високий темп життя, вовчий апетит і завжди бракує часу. Віддає  перевагу працювати поодинці.

19. Larch (Модрина)-  Невпевненість, занижена самооцінка, почуття власної неповноцінності.  Для тих, у кого відсутня впевненість в собі і прагнення до успіху.

20. Mimulus (губастик, мімоза) -   Сприйнятливість, вразливість, боязкість, переляк, страхи ясного походження.

21. Mustard (Гірчиця) – Глибокий смуток без причини, коливання настрою, депресія.  Для тих, хто часто впадає в меланхолію.

22. Oak (Дуб) –Виснажений, але продовжує боротьбу, хронічне виснаження.   Для тих, у кого занадто сильна воля і хто не вміє знімати напругу. Досягнення мети за всяку ціну.

23. Olive (Олива)- Відсутність енергії, фізичне виснаження після тривалої напруги.  Дає віру і сили для продовження життя.

24. Pine (Сосна) – Докори сумління, почуття провини.Позитивна дія- виробляється реалістичне відношення до відповідальності, вчиться признавати помилки, не презираючи себе.

25. Red chestnut (Червоний каштан)   -  Сильне прилипання, С симбіоз.Страх за близьких, за інших. Надмірне співчуття.

26. Rock rose (Скельна роза)- Квітка екскалації. Раптова зупинка, параліч. Нічні кошмари, внутрішня  паніка. Серцебиття часті, пітні ладоні.

27. Rock water (Скельні вода) –Символ рухливості.Застій. Мінералізація. Окам’яніння, статична жорсткість. Придушення бажань, самозречення, непохитність    Надмірна дисципліна.

28. Scleranthus (Червець,Дивала) – Нестабільність. Чергування. Циклічність.Фазове зміщення. Асиметрія. Не може прийняти рішення, зробити вибір. Нерішучість, неврологічні проблеми, хвороба подорожей.

29. Star of Bethlehem (Зірка Вифлиєму)- Квітка розради. Стан після шоку,  травми, аварії,  шок,потреба в комфорті. Внутрішня  вразливість. Нерозпізнана травма в минулому. Для будь-якої бездомної тварини.

30. Sweet chestnut (Солодкий каштан)- Квітка звільнення. Регенерація.Душевні муки, надзвичайне страждання, глибоке розчарування,  Для того, хто досяг меж витривалості. Засіб від безвиході в екстремальних ситуаціях. Позитивна дія- позбувшись від відчуття втраченості, людина знаходить себе і готова до душевного оновлення.

31. Vervain (Вербена) – Квітка захоплення. Динамічна жорсткість. Ірадіація. Гіперреакція. Не може зупинитись. Багато їсть.Надмірний ентузіазм, гіперактивність , перфекціонізм.

32. Vine (Виноградна лоза) – Твердість. Жорсткість.Напруга. Прагнення панувати, контролю над іншими, непохитність, егоїстичний настрій.

33. Walnut (Волоський горіх)- Розрив. Від’єднання. Неадаптація.Захист від змін і впливів ззовні, нестійкість. Допомагає пристосуватися до будь-яких змін, потреба в адаптації, захисті.

34. Water violet (Водна фіалка)-   Гординя, відчуженість. Ізоляція, схильність до відступу.  Приносить радість спілкування.

35. White chestnut (Білий  каштан)  -  Прискорення. Повторення. Небажані повторювані думки, пригнічений стан. Допомагає навчитися керувати своїми думками.

36. Wild oat (Вівсюг)- Дисперсія. Відсутність концентрації. невпевненість у виборі життєвого шляху, нудьгуючий, відчуває свою непотрібність.

37. Wild rose (Шипшина)  -Квітка життєрадостності. Недостатній вираз. Смиренність, апатія, відсутність ентузіазму .

38. Willow (Іва)- Квітка долі. Утримання. Роздратуваня. Ферментація. Почуття образи, обурення, несправедливості, чому зі мною це, озлобленність.

Анкети для підбору квітів Баха. (Можна самостійно опрацювати, попередньо узгодивши як з лікарем медцентру "Біосан".)

АНКЕТА СИТУАЦії.

Питання : «Як я себе відчуваю в даній ситуації?»

Назва і код препарату

Я почуваюсь винним(ою). Мене терзають докори сумління.

1

Я відчуваю себе невпевнено. Я сумніваюся, чи вправі я судити, і орієнтуюся на чужу думку.

2

Я відчуваю себе зачепленим(ою), гнівним(ою), підозрілим(ою), ревнивим(ою), мстивим(ою).

3

Я відчуваю себе не особливо зачеплений(ою) ситуацією, так як постійно літаю думками десь в іншому місці.

4

Я відчуваю себе роздратованим(ою) відсутністю порядку, брудним(ою), мені противно, мені необхідна чистота.

5

Я відчуваю себе кинутим(ою) напризволяще, несправедливо скривдженим(ою) ним(нею).

6

Я відчуваю себе вимушеним(ою) нав'язати свою волю.

7

Я відчуваю себе недостатньо стійким(ою). Я боюся зрадити самому(ій) собі. Я хочу взятися за справу.

8

Я відчуваю себе меланхолійною, сумною, в депресії, не знаючи чому.

9

Я відчуваю себе неповноцінною, слабкою, менш здатною, ніж інші люди.

10

Я відчуваю себе виснаженим бійцем на посту, якиму не можна здаватися.

11

Я відчуваю себе наляканим(ою). Я боюся ... (Вкажіть конкретну людину або конкретну подію)

12

Я відчуваю себе дуже м'яким(ою), занадто сердечним(ою), я не можу сказати «ні».

13

Я відчуваю себе сумним(ою). Я не можу позбутися минулого (події або відносин).

14

Я відчуваю себе перевантаженим(ою) своєю відповідальністю. Я просто не можу це не зробити!

15

Я відчуваю себе не беручим(ої) участі. Я відсторонився(лася) від усього цього.

16

Я відчуваю себе нерішучим(ою), роздробленим(ою), сумніваюсь. Чи справді це те, чого я хочу?

17

Я відчуваю себе нетерплячим(ою). Все мені здається занадто повільно відбувається.

18

Я відчуваю себе в духовній підтримці, мені необхідні участь і підтримка..

19

Я відчуваю себе клоуном, який робить хорошу міну при поганій ситуації.

20

Я відчуваю себе втомленим(ою), хочу спокою.        Water Violet

21

Я відчуваю себе зтурбованою, так як постійно роблю одні й ті ж помилки.

22

Я відчуваю себе змученим(ою) небажаними думками і внутрішніми діалогами, від яких не можу позбутися.

23

Я відчуваю себе затиснутим(ою) в лещата, зневіреним(ою), не знаю, що робити далі..

24

Я відчуваю себе зайнятим(ою) на 150 відсотків.

25

Я відчуваю себе повністю шокованим(ою), я ніяк не можу впораєтися з цим ударом долі.

26

Я відчуваю себе вибитим(ою) з рівноваги.

27

Я відчуваю себе знесиленим(ою), змученим(ою), виснаженим(ою).

28

Я відчуваю себе рекордсменом, вимушеним(ою) постійно тренуватися, нічого собі не дозволяти.

29

Я відчуваю себе позбавленим(ою) надії, підкореним(ій) долі.

30

Я відчуваю  загрозу, мене долають страхи, з якими я не можу впоратися.

31

Я відчуваю ,що мене недостатньо цінують або кохають, пораненим(ою), розчарованим(ою), так як я очікував(ла) більшого визнання або подяки.

32

Я відчуваю себе так сильно зануреним(ою) в положення інших людей, що практично абсолютно не сприймаю  власні почуття і страхи.

33

Я відчуваю себе збентеженим(ою), налаштованим(ою) скептично і песимістично.

34

Я відчуваю себе як на бочці з порохом. Я більше не можу володіти собою.

35

Я відчуваю себе нервовим(ою), занадто критичним(ою) або, навпаки, некритичним(ою), терпимим(ою).

36

Я відчуваю себе внутрішньо млявим(ою), позбавленим(ою) енергії. У мене недостатньо сил, щоб виконати моє завдання.

37

Я відчуваю себе в паніці.

38


АНКЕТА ХАРАКТЕР

Питання: «Які, власне кажучи, моменти особливо заважають мені?»

Назва та код препарату

Мені заважає моя боязкість: Я боюся, що все це дістає мені дуже багато клопоту.

1

Мені заважає моя недооцінка самого(ої) себе: Я просто не довіряю самій  собі.

2

Мені заважає моя занадто сильна потреба в гармонії: Я не хочу некрасивих дискусій і суперечок.

3

Мені заважає мій недолік сили: Я повністю виклалався(ася), це занадто багато для мене.

4

Мені заважає моє підвищене «чуття»: коли я думаю про що-небудь, у мене з'являються погані передчуття.

5

Мені заважає моя непрощенна схильність до критики і самокритики: Багато чого заважає мені, але я не можу перестрибнути через свою голову.

6

Мені заважає моя слабка воля: Я просто не можу сказати «ні».

7

Мені заважає моя сильна залежність від минулого: Я просто не можу забути те, що було раніше.

8

Мені заважає брак внутрішньої енергії: Коли я думаю про будь-які проблеми, вона постає у вигляді величезної сірої гори.

9

Мені заважає страх перед моїми власними почуттями: Якщо я відпущу себе, я більше не зможу себе контролювати.

10

Мені заважає моя підозрілість, мої нічим не обгрунтованаі ревнощі. Я швидко стаю агресивним(ою).

11

Мені заважає моя внутрішня нерішучість. Я не знаю, чи хочу я цього насправді.

12

Мені заважають мої постійні докори сумління: Я знаю, що знову буду себе дорікати. Відчуття провини.

13)

Мені заважає моя душевна вразливість: У мене просто не вистачає сил впоратися з певними обставинами.

14

Мені заважає моя постійна нерішучість: Спочатку мені здається, що найкраще підходить одне рішення, потім - інше.

15

Мені заважає моє надмірне почуття обов'язку: Я зобов'язана довести все до кінця.

16

Мені заважає мій натиск, моє завзяття: Я знаю, що знову буду викладатися на сто п'ятдесят відсотків і діяти іншим на нерви.

17

Мені заважає моє сильне почуття справедливості: Я не можу просто так це залишити.

18

Мені заважає моє внутрішнє відчуття невпевненості: Я знову і знову питаю інших людей поради, щоб впевнетись в чому-небудь.

19

Мені заважає моя схильність моментально впадати в паніку: Коли я думаю про це, моя голова порожніє.

20

Мені заважає моя схильність до суворої дисципліни: Я занадто суворий(а) до самого(ої )себе, занадто багато від себе вимагаю.

21

Мені заважає моє честолюбство: Я повинен(на )завжди нав'язувати свою волю.

22

Мені заважають моя педантичність, моє прагнення до чистоти: Навіть найменші дрібниці повинні бути в порядку, інакше я нервую.

23

Мені заважає моє почуття безнадії: Я думаю, що більше немає ніякого сенсу.

24

Мені заважає моя заглибленість всередину себе.Я просто не сприймаю інших людей.

25

Мені заважає мій недостатній інтерес до реальних ситуацій, так як я поглинений(а) думками про абсолютно інші речі.

26

Мені заважає моя нетерплячість: Я просто не можу чекати ні хвилини.

27

Мені заважає моє занадто сильне співчуття:Я точно знаю, що відчуває інша людина і не можу захистити себе від цього.

28

Мені заважає мій меланхолійний настрій: Іноді він мене навіть паралізує.

29

Мені заважає моя практично апатична бездіяльність: Мені все байдуже, я відгородилася від усього цього.

30

Мені заважає моя «схильність до відступу»: Мені важко працювати з іншими людьми.

31

Мені заважає тривала карусель думок: Я не можу сконцентруватися на найважливішому.

32

Мені заважає моя нестійкість: У моїх планах мене завжди повинна підтримувати третя сторона, і не вірю самому(ій )собі.

33

Мені заважає моя неуважність: Я постійно допускаю одні й ті ж помилки.

34

Мені заважає мій скептичний настрій: Власне кажучи, я вже не чекаю, що що-небудь вийде

35

Мені заважає моє занадто сильне почуття відповідальності.

36

Мені заважає моя позиція очікування: Я втручаюся не в свою справу і чекаю за це подяки.

37

Мені заважає моя схильність пускати справу на самоплив і потім не шукати виходу з ситуації, що склалася.

38

Мені заважає моя озлобленість: Я відчуваю себе безсилим(ою) жертвою обставин.

39

 
Стежте за нами у соціальних мережах